Tonery jako samodzielne farby
Jako samodzielne farby: tworzą czysty kolor na wcześniej rozjaśnionych włosach. Warto zwrócić uwagę, że na ciemnych lub naturalnych włosach odcień będzie półprzezroczysty i niewystarczająco czysty, ponieważ wpływa na niego istniejący kolor tła. Przy tej metodzie użycia tonera należy wymieszać z utleniaczem (1,9% lub 3%) w stosunku 1 : 1. Czas ekspozycji na włosach wynosi 35 minut.
Neutralizacja koloru
Jako dodatek do farby w celu korekty (neutralizacji) niepożądanych odcieni. W takim przypadku ważne jest przestrzeganie kolejności mieszania oraz zachowanie właściwej proporcji produktów. Ponadto konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki wstępnej , aby wiedzieć, który odcień jest niepożądany i jakim kolorem należy go zneutralizować. Zasada neutralizacji jest zakodowana w kole kolorów - przeciwne kolory są wzajemnie neutralizowane. Główne „pary” wzajemnie neutralizujących kolorów to czerwony - zielony, żółty - fioletowy, niebieski - pomarańczowy. Bardzo ważne jest, aby nie mylić odcieni żółtych z pomarańczowymi , ponieważ przy niewłaściwym doborze neutralizacji możesz niewłaściwy kolor docelowy. Zasada przygotowania mieszanki: najpierw mieszamy toner z podstawowym barwnikiem, w następnym kroku dodajemy utleniacz. Wymagana ilość tonera jest obliczana zgodnie z „zasadą 11” i jest pokazana w pierwszej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się tylko względem wagi farby w stosunku 1: 1,5, a nie względem ilości tonera. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.
Wzmocnienie odcienia
Jako dodatek do farby w celu wzmocnienia pożądanego odcienia. Na przykład, aby wzmocnić odcienie czerwieni lub pomarańczy, albo w celu zagęszczenia pigmentów popielatych. Najpierw toner należy zmieszać z barwnikiem bazowym, następnie dodajemy utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się podwójnie, zgodnie z „regułą 11” podaną w drugiej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się w stosunku do całkowitej masy mieszanki farby i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji na włosach wynosi 35 minut.
Jako dodatek do farb naturalnych w celu stworzenia własnej palety odcieni. Oznacza to, że mając dziesięć naturalnych barwników i siedem czystych kolorów, możesz stworzyć dowolny kolor na indywidualne życzenie klienta lub według własnego pomysłu. Zasady mieszania są takie same jak w poprzednim przypadku, najpierw miesza się toner z barwnikiem, a dopiero potem dodaje utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się trzykrotnie zgodnie z „zasadą 11” wskazaną w trzeciej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się w stosunku do całkowitej masy mieszanki barwnika i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.
Tonowanie rozjaśnionych włosów
Do tonowania wcześniej rozjaśnionych włosów w pastelowych kolorach, takich jak blady róż, mięta, jasna brzoskwinia itp. Aby uzyskać jak najszerszą gamę odcieni pastelowych, tonery można mieszać ze sobą, zgodnie z kołem kolorów. W przypadku aplikacji bazowej mieszanki użyj przezroczystego barwnika /00 i dodaj do niego tonery. Ważne jest, aby włosy przed takim tonowaniem były maksymalnie rozjaśnione i miały biały lub jasnożółty kolor równomiernie na całej głowie. Stosuje się następujące proporcje mieszania: /00 (30g) + (5g) toner o wymaganym kolorze + (140g) utleniacz 1,9% lub 3%. Utleniacz oblicza się w stosunku 1: 4 w stosunku do masy całej mieszanki. Toner dodaje się w ilości 1/6 masy /00. Czas ekspozycji wynosi 15 minut.
Tabela receptur Color Art
Poniższa tabela pokazuje jak stworzyć indywidualne receptury na bazie farb Color Art:
W palecie farb Color Art dostępnych jest aż siedem tonerów: szary, fioletowy, niebieski, zielony, złoty, pomarańczowy i czerwony – czyli mamy ogromny materiał do eksperymentowania z kolorem.
Inne polecane artykuły:
PIELĘGNACJA SUCHYCH WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY
Spośród wszystkich rodzajów najbardziej delikatne, najcieńsze a także najbardziej zróżnicowane pod względem koloru i rodzaju są włosy Europejczyków. To dlatego na półkach drogerii znajdziemy aż taką różnorodność kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji. Jednak eksperymenty i testy mogą się skończyć przesuszeniem i zniszczeniem włosów. Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja suchych włosów i skóry głowy.
FOKUS NA SKÓRĘ GŁOWY
W pogoni za pięknymi zdrowymi i lśniącymi włosami testujemy wiele różnych kosmetyków od których uginają się sklepowe półki. Producenci oferują nam zazwyczaj całe linie składające się z szamponu, odżywki, maski i serum dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Właśnie: włosów, tymczasem pielęgnując włosy rzadko mamy fokus na skórę głowy, gdzie wszystko przecież się zaczyna. Przyjrzyjmy się jak pielęgnacja skalpu rzutuje na włosy.