2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

CO WARTO WIEDZIEĆ O TONERACH

Marina Zaikovskaya

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Każda paleta farb do włosów powinna być wzbogacona o czyste kolory. Właśnie te czyste utleniające się barwniki nazywane są tonerami, w przeciwieństwie do reszty palety, która składa się z mieszanki kolorów zbliżonych do kolorów włosów. Tylko najbardziej ekstrawaganccy klienci wybierają jako główny kolor czerwony czy zielony. W większości przypadków preferowane są spokojniejsze odcienie. Dlaczego więc warto mieć paletę z szeroką gamą tonerów i co warto wiedzieć o tonerach?

Tonery jako samodzielne farby

Jako samodzielne farby:  tworzą czysty kolor na wcześniej rozjaśnionych włosach. Warto zwrócić uwagę, że na ciemnych lub naturalnych włosach odcień będzie półprzezroczysty i niewystarczająco czysty, ponieważ wpływa na niego istniejący kolor tła. Przy tej metodzie użycia tonera należy wymieszać z utleniaczem (1,9% lub 3%) w stosunku 1 : 1. Czas ekspozycji  na włosach wynosi 35 minut.

Neutralizacja koloru

Jako dodatek do farby w  celu korekty (neutralizacji) niepożądanych odcieni. W takim przypadku ważne jest przestrzeganie kolejności mieszania  oraz zachowanie właściwej proporcji produktów. Ponadto konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki wstępnej , aby wiedzieć, który odcień jest niepożądany  i jakim kolorem należy go zneutralizować. Zasada neutralizacji jest zakodowana w kole kolorów - przeciwne kolory są wzajemnie neutralizowane. Główne „pary” wzajemnie neutralizujących kolorów to czerwony - zielony, żółty - fioletowy, niebieski - pomarańczowy. Bardzo ważne jest, aby nie mylić odcieni żółtych z pomarańczowymi , ponieważ przy niewłaściwym doborze neutralizacji możesz  niewłaściwy kolor docelowy. Zasada przygotowania mieszanki: najpierw  mieszamy  toner  z podstawowym barwnikiem,  w następnym kroku dodajemy  utleniacz. Wymagana ilość tonera jest obliczana zgodnie z „zasadą 11” i jest pokazana w pierwszej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się tylko względem wagi farby w stosunku 1: 1,5, a nie względem  ilości tonera. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.

Wzmocnienie odcienia

Jako dodatek do farby w celu wzmocnienia pożądanego odcienia. Na przykład, aby wzmocnić odcienie czerwieni  lub pomarańczy, albo w celu zagęszczenia  pigmentów popielatych. Najpierw toner należy zmieszać z  barwnikiem bazowym, następnie  dodajemy utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się podwójnie, zgodnie z „regułą 11” podaną w drugiej kolumnie poniższej tabeli. Ilość  utleniacza oblicza się w stosunku do  całkowitej masy mieszanki farby  i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji na włosach wynosi 35 minut.

Jako dodatek do farb naturalnych w celu stworzenia własnej palety odcieni. Oznacza to, że mając dziesięć naturalnych barwników i siedem czystych kolorów, możesz stworzyć dowolny kolor na indywidualne życzenie klienta lub według własnego pomysłu. Zasady mieszania są takie same jak w poprzednim przypadku, najpierw miesza się toner z barwnikiem, a dopiero potem  dodaje utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się trzykrotnie zgodnie z „zasadą 11” wskazaną  w trzeciej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się w stosunku do całkowitej masy mieszanki barwnika i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.

Tonowanie rozjaśnionych włosów

Do tonowania wcześniej rozjaśnionych włosów w pastelowych kolorach, takich jak blady róż, mięta, jasna brzoskwinia itp. Aby uzyskać jak najszerszą gamę odcieni pastelowych, tonery można mieszać ze sobą, zgodnie z kołem kolorów. W przypadku aplikacji bazowej mieszanki  użyj  przezroczystego  barwnika /00 i dodaj do niego  tonery. Ważne jest, aby włosy przed takim tonowaniem były maksymalnie rozjaśnione i miały  biały lub jasnożółty kolor równomiernie na całej głowie. Stosuje się następujące proporcje mieszania: /00 (30g) + (5g) toner o wymaganym kolorze + (140g) utleniacz 1,9% lub 3%. Utleniacz oblicza się w stosunku 1: 4 w stosunku do masy całej mieszanki. Toner dodaje się w ilości 1/6 masy /00. Czas ekspozycji wynosi 15 minut.

Tabela receptur Color Art

Poniższa tabela pokazuje jak stworzyć indywidualne receptury na bazie farb Color Art:

Zrzut ekranu 2021 05 24 114024

W palecie farb Color Art  dostępnych jest aż siedem tonerów: szary, fioletowy, niebieski, zielony, złoty, pomarańczowy i czerwony – czyli mamy ogromny materiał do eksperymentowania z kolorem.


Inne polecane artykuły:

Makingof 2 scaled

NAGRYWAMY FILMY INSTRUKTAŻOWE

Z powodu pandemii nadal nie możemy zaprosić Was na szkolenia, ale możemy udostępniać Wam filmy instruktażowe. Pracowaliśmy nad nimi w majowy weekend i już są dostępne na naszym kanale You Tube.

blondynka wakacje 1

WŁOSY NA WAKACJACH

Czego przed urlopem szukają kobiety w drogeriach? Na pewno na pierwszym miejscu balsamów z filtrem o różnych faktorach, czy preparatów łagodzących po opalaniu. Coraz częściej szukają też preparatów do ochrony włosów latem, bo włosy na wakacjach wymagają szczególnej ochrony.

dreamstime m 42482553

PIELĘGNACJA SUCHYCH WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY

Spośród wszystkich rodzajów najbardziej delikatne, najcieńsze a także najbardziej zróżnicowane pod względem koloru i rodzaju są włosy Europejczyków. To dlatego na półkach drogerii znajdziemy aż taką różnorodność kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji. Jednak eksperymenty i testy mogą się skończyć przesuszeniem i zniszczeniem włosów. Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja suchych włosów i skóry głowy.

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów

GDZIE KUPIĆ