2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Kuracja lamelarna dla włosów – jak stosować

Katarzyna Kostrzyńska

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Linia Lamellar Therapy marki Prosalon przekonuje efektem – miękkość i sypkość włosów są wyczuwalne już po pierwszym użyciu. Ale trzeba pamiętać, że kondycja włosów jest różna - zależy od genów i od tego, jakim zabiegom są poddawane, jak pielęgnowane; do tego zmienia się w czasie. Poniżej podpowiadamy jak stosować lamelarną kurację dla włosów, aby faktycznie wydobyć efekt tafli.

Czy trzeba użyć wszystkich produktów Lamellar Therapy (Kuracja lamelarna)?

Polecamy te produkty jako zabieg, ale to nie oznacza, że należy codziennie nakładać wszystkie cztery produkty. Oczywistym jest, że po szamponie zawsze stosujemy odżywkę – dlatego oznaczone są cyframi jeden i dwa. Dobre oczyszczenie włosów i skóry głowy przygotowuje grunt dla kolejnych kroków w pielęgnacji. A ponieważ szampon ma odczyn lekko zasadowy i rozchyla łuskę włosa na zewnątrz, aby tę łuskę zamknąć należy użyć odżywki z lekko kwaśnym odczynem pH. Szampon i odżywka mogą być stosowane codziennie.

Pozostałe dwa produkty czyli woda lamelarna i spray laminujący mogą być używane w różnych opcjach. Woda lamelarna to szczególny rodzaj płynnej odżywki – może być stosowana przed tradycyjną odżywką, a także po niej, ale każdorazowo należy ją spłukać. Jej zadaniem jest jeszcze bardziej szczelne domknięcie łuski włosa i wygładzenie.

Termoaktywny spray laminujący może być używany do finalnego wygładzenia, ale należy pamiętać, że jest on aktywowany ciepłem suszarki lub prostownicy – jeśli nie używamy żadnego z tych narzędzi spray po prostu się nie przyda, a nawet może przeciążyć włosy.

Kuracja lamelarna może być używana do wszystkich rodzajów włosów, ale w zależności od ich kondycji proponujemy różne sposoby jej stosowania.

Domowy zabieg Lamellar Therapy

Myjemy włosy szamponem Lamellar Therapy dwa razy.
Po spłukaniu usuwamy nadmiar wody odciskając w ręczniku. Włosy mają być wilgotne, nie mokre.
Na każde pasmo zygzakowatym ruchem rozprowadzamy wodę lamelarną odstępując 2-3 cm od nasady włosów. Sugerowane porcje: około 15-20 ml to jedna doza produktu idealna dla włosów krótkich, półdługich, delikatnych, nisko i średnioporowatych. Dla włosów wysokoporowatych, kręconych, grubych i długich, rekomendowana ilość produktu to ok. 30-40 ml. Dla porównania duża łyżka stołowa ma około 15 ml.
Wodę wmasowujemy we włosy aż do zamiany jej konsystencji na lekko kremową pianę
Po 20 sekundach spłukujemy i ponownie odciskamy nadmiar wody ręcznikiem.
Nakładamy odżywkę Lamellar Therapy. Można nałożyć foliowy czepek.
Po 15 minutach spłukujemy odżywkę i osuszamy włosy ręcznikiem.
Na wilgotne włosy rozpylamy spray laminujący Lamellar Therapy. Suszymy suszarką, wygładzając za pomocą szczotki. Na koniec, jeśli włosy nie są zbyt zniszczone można przeciągnąć 2-3 razy prostownicą o temperaturze 180 – 210 stopni.

Zabieg Lamellar Therapy na gorąco

Ten sposób może być wykonany tylko w salonie fryzjerskim ponieważ wymaga użycia klimazonu lub sauny. Przeznaczony jest dla włosów naturalnych, skłonnych do puszenia a także nieznacznie zniszczonych zabiegami fryzjerskimi.
Myjemy dwa razy głowę szamponem Lamellar Therapy.
Osuszamy włosy ręcznikiem, odciskając dokładnie nadmiar wody.
Nakładamy na włosy wodę lamelarną Lamellar Therapy. Na każde pasmo zygzakowatym ruchem rozprowadzamy produkt odstępując 2-3 cm od nasady włosów. Sugerowane porcja produktu: około 15-20 ml -doza idealna dla włosów krótkich, półdługich, delikatnych, nisko lub średnioporowatych. Dla włosów wysokoporowatych, kręconych, grubych i długich, rekomendowana ilość produktu to ok. 30-40 ml.
Wodę wmasowujemy we włosy aż do zamiany jej konsystencji na lekko kremową pianę. Po 20 sekundach spłukujemy i odciskamy nadmiar wody ręcznikiem.
Szerokim pędzlem nakładamy odżywkę Lamellar Therapy. Czas trzymania 15 minut pod klimazonem lub pod sauną. Podczerwień podnosi temperaturę włosów i pozwala wniknąć składnikom odżywczym głębiej. Dzięki temu kuracja jest skuteczniejsza. Po upływie czasu spłukać i osuszyć włosy ręcznikiem.
Lekko wilgotne włosy spryskujemy niewielką ilością sprayu laminującego Lamellar Therapy i suszymy wygładzając przy pomocy szczotki. Po wysuszeniu prostujemy pasmo po paśmie prostownicą o temperaturze 200 – 210 stopni (2-3 przeciągnięcia) do uzyskania lustrzanego połysku.
Po zabiegu nie powinno się myć włosów przez 12 godzin.

Zabieg Lamellar Therapy na zimno

Ten sposób wymaga użycia pielęgnicy (prostownicy na podczerwień) Zabieg polecany do włosów farbowanych i rozjaśnianych, wysokoporowatych, puszących się, mocno zniszczonych. Może być wykonywany bezpośrednio po koloryzacji – dodatkowo podkreśla kolor i nabłyszcza włosy.
Myjemy dwa razy głowę szamponem Lamellar Therapy.
Osuszamy włosy ręcznikiem, odciskając dokładnie nadmiar wody.
Nakładamy na włosy wodę lamelarną Lamellar Therapy. Na każde pasmo zygzakowatym ruchem rozprowadzamy produkt odstępując 2-3 cm od nasady włosów. Sugerowana porcja produktu to ok. 30-40 ml (2-3 łyżki stołowe)
Wodę wmasowujemy we włosy aż do zamiany jej konsystencji na lekko kremową pianę. Po 20 sekundach spłukujemy i odciskamy nadmiar wody ręcznikiem.
Szerokim pędzlem nakładamy odżywkę Lamellar Therapy. Po upływie 15 minut przeciągamy każde pasmo za pomocą prostownicy na podczerwień wtłaczając składniki aktywne w strukturę włosa. Kolejno należy dokładnie spłukać pozostałości odżywki i osuszyć włosy ręcznikiem.
Lekko wilgotne włosy spryskać sprayem laminującym Lamellar Therapy. Suszymy włosy wygładzając za pomocą szczotki. Po zabiegu nie powinno się myć włosów przez 12 godzin.

Wskazówki stosowania Lamellar Therapy

Woda lamelarna może być używana na dwa sposoby – przed tradycyjną odżywką (jak wskazano powyżej) lub po użyciu tradycyjnej odżywki w wybrany sposób i spłukaniu jej pozostałości. Wodę lamelarną w obu przypadkach należy spłukać po zalecanym czasie. Pozostałe kroki zabiegu pozostają bez zmian.
Częstotliwość stosowania zabiegu zależy od kondycji włosów. Sugerujemy stosowanie pełnego zabiegu nie częściej niż raz w tygodniu. Pamiętajmy, że każde włosy są unikalne a ich kondycja się zmienia – coś, co dzisiaj świetnie działa za tydzień może obciążyć albo doprowadzić do szorstkości. Jeśli obserwujemy przesuszenie po wodzie lamelarnej to można ją nakładać rzadziej, trzymać krócej lub w ogóle z niej zrezygnować. Jeśli cienkie i delikatne włosy reagują przeciążeniem to można zarówno wodę jak i spray laminujący aplikować oszczędniej.
Efekt na początku utrzymuje się do kolejnego mycia, ale nadbudowuje się i z każdym przeprowadzonym zabiegiem będzie się utrzymywać dłużej. Szampon i odżywkę warto stosować dla podtrzymania efektu zabiegu w codziennej pielęgnacji. Spray laminujący i woda lamelarna mogą być stosowane jako samodzielne produkty. Jednakże pełen efekt wygładzenia i sypkości laminowanych włosów daje pełen zabieg przeprowadzony zgodnie z kondycją włosów.


Inne polecane artykuły:

apteczne scaled

FOKUS NA SKÓRĘ GŁOWY

W pogoni za pięknymi zdrowymi i lśniącymi włosami testujemy wiele różnych kosmetyków od których uginają się sklepowe półki. Producenci oferują nam zazwyczaj całe linie składające się z szamponu, odżywki, maski i serum dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Właśnie: włosów, tymczasem pielęgnując włosy rzadko mamy fokus na skórę głowy, gdzie wszystko przecież się zaczyna. Przyjrzyjmy się jak pielęgnacja skalpu rzutuje na włosy.

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów

GDZIE KUPIĆ