2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Jak uzyskać miedziany odcień włosów

Katarzyna Kostrzyńska

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Jednym z najnowszych trendów w koloryzacji jest miedziany odcień włosów, wszelkie odmiany rudości oraz czerwieni. Jak uzyskać taki żywy, trwały i pełen blasku kolor? Wcale nie tak łatwo. Czasem czerwień jest zbyt intensywna lub brudna, a rudości zbyt blade, kolor szybko się wypłukuje. Poniżej przegląd problemów najczęściej występujących przy tych odcieniach i wskazówki jak sobie z nimi radzić.

Jak uzyskać miedziany odcień włosów, a nie inny?

Zbyt brązowy odcień włosów

Prawdopodobnie wybrano  utleniacz o zbyt małej mocy i naturalny kolor niewystarczająco się rozjaśnił. Drugim powodem może być niewłaściwe dobranie odcienia, np. jeśli  włosy były wcześniej farbowane na inny ciemny odcień, a wybrano  kolor jaśniejszy o kilka tonów. Najlepiej uniknąć tego problemu przeprowadzając szczegółową wstępną diagnostykę (link). Ważne jest też dokładne obliczenie ilości poziomów w celu zmiany aktualnego koloru na pożądany. Pozwoli to dobrać właściwą moc utleniacza oraz zdecydować czy konieczne jest rozjaśnienie.

Efekt ten najczęściej uzyskuje się na wcześniej rozjaśnionych włosach, które są farbowane na nasycony miedziany odcień z przyciemnieniem. Jak można tego uniknąć? Przed nałożeniem koloru docelowego konieczne jest stworzenie naturalnego podkładu rozjaśniania, odpowiadającego poziomowi wybranego koloru: żółtego, żółto-pomarańczowego lub pomarańczowego. Oznacza to wykonanie procedury wstępnej repigmentacji. Można to zrobić za pomocą pigmentów bezpośrednich lub tonerów utleniających się  tj. czystych kolorów. W palecie kolorów Intensis Color Art doskonale nadają się do tego tonery złote lub pomarańczowe zmieszane z 1,9% utleniaczem. Lub farby o odcieniach /3, /33, /4, /04, /03, /32.

Nierówny kolor na włosach

Taki problem może powstać z błahego powodu – nierównej lub niewystarczającej aplikacji farby. Często też przyczyną są same włosy i ich jakość. Ten niejednolity efekt występuje zawsze na nadmiernie porowatych i zniszczonych włosach. Im bardziej zniszczone włosy, tym gorzej poddają się farbowaniu. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie zabiegu dogłębnej odbudowy włosów przed farbowaniem, aby ich jakość była jednolita na całej długości. Doskonale sprawdzi się tu maska ​​o intensywnym działaniu np. Prosalon Milk&Honey, którą należy nałożyć na wilgotne włosy na 20 minut.

Jeśli włosy początkowo mają nierówny kolor i jakość, to oprócz odbudowy konieczne jest również wyrównanie tła (pokładu rozjaśniania), tj. przeprowadzenie jednoczesnego zabiegu regeneracji i repigmentacji. Do tego celu można użyć następujących produktów: toner złoty lub pomarańczowy, utleniacz 1,9% oraz maska ​​termiczna Intensis Intensive Care. Wszystkie trzy produkty muszą być używane w równych proporcjach. Najpierw należy wymieszać toner z utleniaczem 1,9%, a po osiągnięciu jednolitej konsystencji dodać maskę termiczną Intensis Intensive Care. Tę mieszankę należy nakładać na wilgotne, świeżo umyte głęboko oczyszczającym szamponem włosy, ponieważ taki szampon szeroko otwiera łuski.  Pozwoli to na przeprowadzenie zabiegu odbudowy w najgłębszych warstwach włosa i stworzenie odpowiedniego podkładu. Dzięki temu kolor będzie jednolity i bardzo trwały.

int IC maska 200
Kolor za szybko wymywa się z włosów

Powodem jest nieprawidłowe zakończenie koloryzacji lub niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu. Prawidłowe zakończenie zabiegu koloryzacji to przywrócenie neutralnego pH włosa i zamknięcie jego łuski. To ustabilizuje i utrwali pigmenty wewnątrz struktury włosa.

Pielęgnacja po farbowaniu włosów

Po koloryzacji należy wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji domowej. Pamiętajmy, że włosy porowate gorzej niż inne zachowują kolor. Takie włosy wymagają też bardziej zaawansowanej pielęgnacji, która chroni, stabilizuje i zapobiega wypłukaniu koloru. Włosów farbowanych najlepiej nie myć codziennie, ale jeśli już to robimy wybierzmy serię dedykowaną włosom farbowanym, na przykład Intensis Color. Raz w tygodniu należy zastosować maskę do włosów. Warto zwrócić uwagę na dwufazowy spray, który ma na celu ochronę koloru przed zewnętrznymi wpływami środowiska takimi jak promieniowanie ultrafioletowe, sól morska, czy mróz lub wysuszający wiatr.

676
Maska do włosów farbowanych

Inne polecane artykuły:

apteczne scaled

FOKUS NA SKÓRĘ GŁOWY

W pogoni za pięknymi zdrowymi i lśniącymi włosami testujemy wiele różnych kosmetyków od których uginają się sklepowe półki. Producenci oferują nam zazwyczaj całe linie składające się z szamponu, odżywki, maski i serum dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Właśnie: włosów, tymczasem pielęgnując włosy rzadko mamy fokus na skórę głowy, gdzie wszystko przecież się zaczyna. Przyjrzyjmy się jak pielęgnacja skalpu rzutuje na włosy.

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów

GDZIE KUPIĆ