2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

COLOR PEEL – SAMODZIELNA DEKOLORYZACJA

Marina Zaikovskaya

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Efekty nieudanej koloryzacji potrafią zepsuć humor. I choć nie jest to proces nieodwracalny, przy usuwaniu jego skutków należy być szczególnie ostrożnym, a najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Jeśli jednak postanowimy dekoloryzację wykonać samodzielnie przy pomocy produktu Prosalon Color Peel oto kilka wskazówek, które pozwolą nam wykonać ten zabieg bezpiecznie dla włosów.

W samodzielnym usuwaniu koloru z włosów najistotniejsze jest zwrócenie  uwagi na współczynnik nagromadzenia pigmentów. Włosy rosną średnio w tempie 1 cm miesięcznie. Zatem jeśli masz co najmniej 40 cm długości, to końcówki włosów są z Tobą od ponad pięciu lat. A cała historia ich farbowania na przestrzeni tych pięciu lat wpłynie na wyniki kolejnych zabiegów fryzjerskich. 

Pigmenty kosmetyczne mają tendencję do utknięcia w strukturze włosa. Każda kolejna koloryzacja przynosi coraz więcej nowych pigmentów, które nakładają się na siebie, tworząc „nieoczyszczalne” tło. Im ciemniejsze pigmenty, tym łatwiej wnikają we włosy. W przypadku nadmiernego nagromadzenia się pigmentów lepiej robić ten zabieg pod kontrolą fryzjera, który dobierze odpowiednią metodę.  

Dekoloryzator Color Peel nie jest dla Ciebie jeśli twoje włosy były farbowane na czarno lub ciemnobrązowo więcej niż dwa razy – wtedy najprawdopodobniej nie zadziała. Color Peel nie jest produktem rozjaśniającym i nie jest w stanie „rozpuścić” pigmentów. Zasada jego działania polega na tym, że rozkłada pigmenty na pojedyncze cząsteczki. Wtedy przestają być widoczne gołym okiem, ale nadal pozostają we włosach. Dlatego przy dużym nagromadzeniu ciemnych pigmentów można je całkowicie usunąć  tylko za pomocą alkalicznych produktów rozjaśniających. Samodzielnie w domu możesz zrobić zabieg w następujących przypadkach: 

  • Jeśli Twoje włosy zawsze były naturalne, a pożądany kolor nie wyszedł po pierwszym lub drugim farbowaniu. 
  • Jeśli rozjaśniałaś lub farbowałaś włosy na jasny odcień przez długi czas, ale pierwsze lub drugie farbowanie na ciemny kolor wyszło źle. 
  • Jeśli farbowałaś włosy  na rudo, czerwono lub jasnobrązowo przez długi czas i chcesz zmienić kolor na naturalny blond. 
  • Jeśli twoje włosy nie były farbowane ani rozjaśniane, a  ufarbowałaś je na ciemnobrązowy lub czarny kolor jeden raz. 

Przed przystąpieniem do dekoloryzacji dokładnie zapoznaj się z instrukcją i postępuj zgodnie z procedurą  - wszystkie kroki są ważne, a pominięcie któregoś etapu może skutkować zniszczeniem włosów. Zanim zaczniesz nakładania dekoloryzatora koniecznie wykonaj test na alergię na skórze głowy za uchem. 

Zabieg Color Peel należy wykonywać w następujący sposób: 

1. W plastikowej miseczce wymieszaj produkt nr 1 (reduktor) i produkt nr 2 (aktywator) w równych proporcjach. 

2. Nakładaj na suche, wcześniej farbowane włosy, starając się unikać kontaktu ze skórą głowy. Kiedy mieszanka znajdzie się na naturalnych, wcześniej niefarbowanych włosach, nic się nie stanie, a ich kolor w żaden sposób się nie zmieni. 

3. Nałóż na włosy foliowy czepek i trzymaj mieszankę  10 - 30 minut, po upływie tego czasu wizualnie oceń wynik. Aby wzmocnić działanie produktu, można użyć ciepła w ostatniej fazie zabiegu, nie dłużej niż 5-8 minut. Obecność ogrzewania w żaden sposób nie wpływa na czas ekspozycji produktu.  

4. W przypadku niewystarczającej zmiany koloru aplikację preparatu należy powtórzyć. Aby to zrobić, usuń obecny produkt z włosów za pomocą suchego jednorazowego ręcznika i  ponownie nałóż świeżą mieszankę na włosy. Takie powtórzenia są dozwolone do 12 dziennie. 

5. Po osiągnięciu koloru zbliżonego do  pożądanego  – oceń efekt.  Jeśli kolor nie zmienił się między ostatnim a przedostatnim nałożeniem preparatu, zabieg najprawdopodobniej jest zakończony, konieczne jest spłukanie mieszanki z włosów dużą ilością ciepłej wody i dwu  lub trzykrotne dokładne umycie  szamponem głęboko oczyszczającym. To ważne aby był to mocno oczyszczający szampon, a najlepiej techniczny, fryzjerski. 

6. Aby ustabilizować efekt zabiegu konieczne jest utlenienie włosów. W tym celu użyj utleniacza 3%. Aby jednak upewnić się, że wszystkie pigmenty kosmetyczne zostały usunięte z włosów, należy nałożyć utleniacz na jedno pasmo (najlepiej z tyłu głowy) i pozostawić na 2-3 minuty. W tym czasie naturalne pigmenty zostaną rozprowadzone w strukturze włosa, a pasmo nabierze naturalnego odcienia. Ważne jest, aby sprawdzić, czy pasmo nie pociemniało. W takim przypadku konieczne jest powtórzenie aplikacji Color Peel na wszystkie włosy. Jeśli pasmo kontrolne osiągnęło pożądany poziom koloru, utleniacz należy nałożyć na wszystkie pozostałe włosy i pozostawić na 5 minut. 

7. Po upływie czasu działania utleniacza umyj włosy szamponem głęboko oczyszczającym i nałóż maskę lub odżywkę dobraną do rodzaju włosów. 

Najważniejsze etapy zabiegu dekoloryzacji to  dokładne oczyszczenie włosów po zabiegu za pomocą głęboko czyszczącego technicznego szamponu i wynik pasma testowego. Jeśli produkt Color Peel nie zostanie całkowicie wypłukany z włosów, pigmenty będą stopniowo powracać i przy każdym myciu włosów kolor będzie stawał się coraz ciemniejszy. Jeśli pasmo testowe robi się ciemniejsze podczas utleniania, pozostałe włosy również będą ciemnieć. Oznacza to również, że procedura dekoloryzacji nie została zakończona i wymagana jest ponowna aplikacja preparatu. 

Co ważne - jeżeli po zabiegu dekoloryzacji zachodzi potrzeba późniejszego farbowania włosów, to należy użyć farby o dwa tony jaśniejszej od pożądanego odcienia. Na przykład: pożądany kolor:7/0, więc należy użyć barwnika 9/0. 

Pamiętajmy, że dekoloryzacja to usunięcie koloru z włosów ufarbowanych, ale bez naruszania ich naturalnego pigmentu. Pozbycie się niechcianego odcienia nie może odbyć się za cenę zniszczenia włosów. Więcej o tym zabiegu na naszym filmie instruktażowym  


Inne polecane artykuły:

'}}

MASKA CZY ODŻYWKA?

Zasadniczo zabiegi pielęgnacyjne zaczynają się od oczyszczania włosów i skóry głowy, ale zaraz po umyciu prawdopodobnie wszyscy stajemy przed tytułowym dylematem. Nie pomaga mnogość produktów, a opis działania masek i odżywek jest często bardzo podobny.

'}}

Тонеры. Микстона. Чистые цвета.

Каждая уважающая себя палитра окисляемых красителей обязательно должна содержать палитру чистых цветов. И именно эти чистые окисляемые цвета носят название тонер или микстон. Понятие «чистый цвет» подразумевает оттенки радуги, т.е. красный, синий, зеленый и другие, в то время, как вся палитра состоит из сложных комбинированных цветов, имитирующих оттенки волос.

'}}

CO WARTO WIEDZIEĆ O TONERACH

Każda paleta farb do włosów powinna być wzbogacona o czyste kolory. Właśnie te czyste utleniające się barwniki nazywane są tonerami, w przeciwieństwie do reszty palety, która składa się z mieszanki kolorów zbliżonych do kolorów włosów. Tylko najbardziej ekstrawaganccy klienci wybierają jako główny kolor czerwony czy zielony. W większości przypadków preferowane są spokojniejsze odcienie. Dlaczego więc warto mieć paletę z szeroką gamą tonerów i co warto wiedzieć o tonerach?

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów