2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

CO WARTO WIEDZIEĆ O TONERACH

Marina Zaikovskaya

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Każda paleta farb do włosów powinna być wzbogacona o czyste kolory. Właśnie te czyste utleniające się barwniki nazywane są tonerami, w przeciwieństwie do reszty palety, która składa się z mieszanki kolorów zbliżonych do kolorów włosów. Tylko najbardziej ekstrawaganccy klienci wybierają jako główny kolor czerwony czy zielony. W większości przypadków preferowane są spokojniejsze odcienie. Dlaczego więc warto mieć paletę z szeroką gamą tonerów i co warto wiedzieć o tonerach?

Tonery jako samodzielne farby

Jako samodzielne farby:  tworzą czysty kolor na wcześniej rozjaśnionych włosach. Warto zwrócić uwagę, że na ciemnych lub naturalnych włosach odcień będzie półprzezroczysty i niewystarczająco czysty, ponieważ wpływa na niego istniejący kolor tła. Przy tej metodzie użycia tonera należy wymieszać z utleniaczem (1,9% lub 3%) w stosunku 1 : 1. Czas ekspozycji  na włosach wynosi 35 minut.

Neutralizacja koloru

Jako dodatek do farby w  celu korekty (neutralizacji) niepożądanych odcieni. W takim przypadku ważne jest przestrzeganie kolejności mieszania  oraz zachowanie właściwej proporcji produktów. Ponadto konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki wstępnej , aby wiedzieć, który odcień jest niepożądany  i jakim kolorem należy go zneutralizować. Zasada neutralizacji jest zakodowana w kole kolorów - przeciwne kolory są wzajemnie neutralizowane. Główne „pary” wzajemnie neutralizujących kolorów to czerwony - zielony, żółty - fioletowy, niebieski - pomarańczowy. Bardzo ważne jest, aby nie mylić odcieni żółtych z pomarańczowymi , ponieważ przy niewłaściwym doborze neutralizacji możesz  niewłaściwy kolor docelowy. Zasada przygotowania mieszanki: najpierw  mieszamy  toner  z podstawowym barwnikiem,  w następnym kroku dodajemy  utleniacz. Wymagana ilość tonera jest obliczana zgodnie z „zasadą 11” i jest pokazana w pierwszej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się tylko względem wagi farby w stosunku 1: 1,5, a nie względem  ilości tonera. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.

Wzmocnienie odcienia

Jako dodatek do farby w celu wzmocnienia pożądanego odcienia. Na przykład, aby wzmocnić odcienie czerwieni  lub pomarańczy, albo w celu zagęszczenia  pigmentów popielatych. Najpierw toner należy zmieszać z  barwnikiem bazowym, następnie  dodajemy utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się podwójnie, zgodnie z „regułą 11” podaną w drugiej kolumnie poniższej tabeli. Ilość  utleniacza oblicza się w stosunku do  całkowitej masy mieszanki farby  i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji na włosach wynosi 35 minut.

Jako dodatek do farb naturalnych w celu stworzenia własnej palety odcieni. Oznacza to, że mając dziesięć naturalnych barwników i siedem czystych kolorów, możesz stworzyć dowolny kolor na indywidualne życzenie klienta lub według własnego pomysłu. Zasady mieszania są takie same jak w poprzednim przypadku, najpierw miesza się toner z barwnikiem, a dopiero potem  dodaje utleniacz. Wymaganą ilość tonera oblicza się trzykrotnie zgodnie z „zasadą 11” wskazaną  w trzeciej kolumnie poniższej tabeli. Ilość utleniacza oblicza się w stosunku do całkowitej masy mieszanki barwnika i tonera w stosunku 1: 1,5. Czas ekspozycji wynosi 35 minut.

Tonowanie rozjaśnionych włosów

Do tonowania wcześniej rozjaśnionych włosów w pastelowych kolorach, takich jak blady róż, mięta, jasna brzoskwinia itp. Aby uzyskać jak najszerszą gamę odcieni pastelowych, tonery można mieszać ze sobą, zgodnie z kołem kolorów. W przypadku aplikacji bazowej mieszanki  użyj  przezroczystego  barwnika /00 i dodaj do niego  tonery. Ważne jest, aby włosy przed takim tonowaniem były maksymalnie rozjaśnione i miały  biały lub jasnożółty kolor równomiernie na całej głowie. Stosuje się następujące proporcje mieszania: /00 (30g) + (5g) toner o wymaganym kolorze + (140g) utleniacz 1,9% lub 3%. Utleniacz oblicza się w stosunku 1: 4 w stosunku do masy całej mieszanki. Toner dodaje się w ilości 1/6 masy /00. Czas ekspozycji wynosi 15 minut.

Tabela receptur Color Art

Poniższa tabela pokazuje jak stworzyć indywidualne receptury na bazie farb Color Art:

Zrzut ekranu 2021 05 24 114024

W palecie farb Color Art  dostępnych jest aż siedem tonerów: szary, fioletowy, niebieski, zielony, złoty, pomarańczowy i czerwony – czyli mamy ogromny materiał do eksperymentowania z kolorem.


Inne polecane artykuły:

'}}

Кератин. Что это?

Кератин – это главный формообразующий белок в теле человека. На его долю приходится 80% сухой массы волос, ногтей и кожи. Только вдумайтесь в эту цифру!

'}}

PO CO WŁOSOM KERATYNA?

Keratyna jest głównym białkiem ludzkiego ciała. Stanowi 80% suchej masy włosów, paznokci i skóry. Zastanówmy się więc po co włosom keratyna.

'}}

РАБОТА С СЕДИНОЙ

Седые волосы – это волосы, в которых натуральные пигменты исчерпали ресурс своей жизни. Цикл жизни натуральных пигментов обусловлен генетическим фактором. И седина чаще всего не возникает резко и по всему полотну волос. Этот процесс происходит постепенно. За исключением ситуаций очень сильных стрессов, когда волосы могут поменять цвет за несколько часов. Но это именно то исключение, которое только подтверждает правило.

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów