2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Jak działa woda lamelarna

Katarzyna Kostrzyńska

2e5f9f951ea924e81182a84b55bd6fdf

Jak działa woda lamelarna? Niedawno pojawiła się na sklepowych półkach i od razu stała się sprzedażowym hitem podbijając serca konsumentek. Głównie dlatego, że jest to produkt innowacyjny a jego działanie widoczne od razu. Pozwala uzyskać na włosach efekt tafli – nadaje wygładzenie, sypkość i blask. Jak działa woda lamelarna i dlaczego to taka skuteczna formuła?

Co to są lamele?

W technice lamele to konstrukcje z ustawionych pod kątem do siebie dachówkowato powierzchni. Taka budowa poprawia szczelność i chroni dostawaniem się do środka niepożądanych lub niekorzystnie działających czynników zewnętrznych.
Podobną konstrukcję mają łuski zdrowego włosa – są ułożone w taki sposób, że zachodzą częściowo na siebie. Od strony korzenia włosa są przytwierdzone do trzonu, drugi koniec jest nieprzytwierdzony, a z trzonem włosa łączy go elastyczne spoiwo. Natomiast włos naruszony farbowaniem, rozjaśnianiem, włos suchy, wysokoporowaty, puszący się ma łuskę uniesioną – ten nieprzytwierdzony koniec zaczyna odstawać powodując nierówność powierzchni. Wystawia to warstwę korową włosa na uszkodzenia pod wpływem czynników środowiskowych a także te wynikające ze zbyt intensywnych zabiegów fryzjerskich. Takie włosy mają też tendencję do szybszego matowienia i blaknięcia koloru. Kluczem do ich pielęgnacji jest dokładne zamknięcie łuski włosa.

Technologia lamelarna dla włosów

W odżywkach i maskach do tej pory w celu zamknięcia łuski włosa stosowano kwaśne pH, wypełnienie ubytków proteinami i otulenie emolientami. To jednak mogło nadmiernie obciążać włosy. Technologia lamelarna umożliwia zamknięcie łuski o wiele bardziej szczelnie i na dłużej niż dotychczasowe metody. Tak zaczął się niesamowity sukces wody lamelarnej.
Obecnie na rynku pojawiła się cała linia pielęgnacyjna marki Prosalon Professional, dająca wygładzenie na niespotykaną dotąd skalę – Lamellar Therapy. Linia składa się z szamponu, klasycznej odżywki, wody lamelarnej, która jest szczególnym rodzajem płynnego kondycjonera oraz termoaktywnego sprayu laminującego.
W celu wygładzenia w linii Lamellar Therapy został zastosowany specjalny smart silicone complex. Jest to inteligentny kondycjoner silikonowy opracowany dla specyfiki włosów europejskich. Inteligentny, ponieważ przywiera do włosa tylko w miejscu uszkodzenia łuski - polimer zawiera ładunki dodatnie, które przyciągane są przez ujemnie naładowane obszary w uszkodzonej strukturze włosa. Właśnie dlatego kosmetyki z tym składnikiem działają bez niepotrzebnej zmiany sensoryki – mamy tutaj spektakularne wygładzenie, ale w doskonale lekkiej formule.

Nowoczesne formuły Lamellar Therapy

Formuły wszystkich produktów w linii są bardzo innowacyjne i bogate w składniki aktywne. Oprócz smart silicone complex zastosowane zostało unikalne połączenie higroskopijnych skrobi i protein pozyskiwanych z pszenicy i cykorii. Są bogate w aminokwasy, w tym cysteinę, która odpowiada za budowanie trwałych i mocnych wiązań siarczkowych we włosach. Ta kompozycja wykazuje dużą substantywność – przywiera do powierzchni włosów o wiele mocniej niż inne proteiny. Właśnie dlatego wyrównanie zewnętrznej osłonki włosa jest kilka razy bardziej skuteczne niż tradycyjnych wygładzających odżywek.
Składniki nowej generacji zostały wzbogacone o ekstrakty roślinne znane ze swoich właściwości wygładzających – na przykład ekstrakt z siemienia lnianego. Ziarenka siemienia lnianego pod wpływem wody podwajają swoją objętość i otaczają się śluzem bogatym w kwasy tłuszczowe i witaminy z grupy B tak bardzo lubianym przez włosy. Wygładzające właściwości lnu wspiera czarnuszka zawierająca ponad sto aktywnych substancji, które wspomagają wzrost zdrowych, lśniących i mocnych włosów. Całość zamyka inulina – prebiotyk tworzący korzystne środowisko mieszkom włosowym i skórze głowy.

Jak działa Lamellar Therapy

Linia Lamellar Therapy dzięki mocniejszemu, bardziej szczelnemu domknięciu łuski włosa działa bardzo wygładzająco:
Szampon oczyszcza włosy i skórę głowy, a dzięki bogactwu nowoczesnych kondycjonerów daje też wyczuwalną od pierwszego użycia miękkość i wyraźny połysk. W porównaniu do innych szamponów wygładzających znacznie poprawia ochronę podczas rozczesywania na mokro. Odżywka podbija efekt wygładzenia, dodając jeszcze więcej blasku i sypkości oraz sprężystości. Woda lamelarna, czyli płynny kondycjoner, pomaga uzyskać efekt tafli na włosach. Na koniec warto dodać spray laminujący, który przywraca włosom właściwości hydrofobowe – tak mocno zamyka łuski, że woda spływa po ich powierzchni, a włosy nie puszą się nawet pod wpływem wilgoci w ciągu dnia. Jest to także zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – wycieraniem się o torebkę i ramiona, przed odkształcaniem się od gumki, ale także ochrona oraz przedłużenie trwałości i żywości koloru. Taka gładka powierzchnia włosa odpowiada nie tylko za blask i sypkość ale także za skrócenie czasu wysychania włosów.
Stosowanie całej linii daje długotrwały efekt „wow” od pierwszego użycia - czyli miękkie, sypkie i lśniące włosy przy niesamowitej lekkości na głowie.

Jak stosować Lamellar Therapy

Chantal Lamellar Therapy

Krok 1: Niewielką ilość szamponu należy rozprowadzić na wilgotnych włosach, wykonać delikatny masaż, a następnie obficie spłukać wodą. W razie potrzeby czynność można powtórzyć, ale nie jest to konieczne.

Chantal Lamellar Therapy

Krok 2: Użyj wody lamelarnej dla efektu tafli. Aplikuj produkt zygzakowatym ruchem na umyte, mokre włosy. Nałóż kosmetyk na długość i końce, a następnie delikatnie wmasuj. Po 10 -20 sekundach produkt spłucz dokładnie ciepłą wodą. Po zastosowaniu produktu można użyć klasycznej odżywki do włosów. 15-20 ml to jedna doza produktu idealna dla włosów krótkich, półdługich, delikatnych, nisko i średnioporowatych. Dla włosów wysokoporowatych, kręconych, grubych i długich, rekomendowana ilość produktu to ok. 30-40 ml.

Chantal Lamellar Therapy

Krok 2: Lub użyj tylko tradycyjnej odżywki. Proporcjonalną do długości włosów ilość odżywki należy rozprowadzić na wilgotnych włosach, pozostawić na 1-3 minut, a następnie obficie spłukać.

Chantal Lamellar Therapy

Krok 3: Dla długotrwałego efektu wygładzenia, użyj sprayu laminującego. Aplikuj na umyte, wilgotne włosy. Podziel włosy na sekcje. Nanieś dokładnie na całą długość pasmo po paśmie. Rozczesz, aby mieć pewność, że kosmetyk jest równomiernie rozprowadzony. Następnie modeluj każdą sekcję włosów oddzielnie używając suszarki i szczotki lub innych źródeł ciepła.

Zobacz efekty terapii lamelarnej Prosalon na filmie:


Inne polecane artykuły:

Color Peel. Что может пойти не так?

COLOR PEEL – SAMODZIELNA DEKOLORYZACJA

Efekty nieudanej koloryzacji potrafią zepsuć humor. I choć nie jest to proces nieodwracalny, przy usuwaniu jego skutków należy być szczególnie ostrożnym, a najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Jeśli jednak postanowimy dekoloryzację wykonać samodzielnie przy pomocy produktu Prosalon Color Peel oto kilka wskazówek, które pozwolą nam wykonać ten zabieg bezpiecznie dla włosów.

maska czy odżywka

Маска или кондиционер?

Красивые и здоровые волосы – главное украшение любой женщины. Но, даже самые потрясающие от природы локоны со временем могут потускнеть и стать безжизненными, если за ними неправильно ухаживать. Все знают, что главным уходом за волосами является шампунь, а благодаря рекламным кампаниям выяснилось, что нам нужен еще и кондиционер.

maska czy odżywka

MASKA CZY ODŻYWKA?

Zasadniczo zabiegi pielęgnacyjne zaczynają się od oczyszczania włosów i skóry głowy, ale zaraz po umyciu prawdopodobnie wszyscy stajemy przed tytułowym dylematem. Nie pomaga mnogość produktów, a opis działania masek i odżywek jest często bardzo podobny.

Zarezerwuj sobie miejsce


Umów szkolenie stacjonarne, wyjazdowe lub online.

Zadzwoń pod nr 500 278 324

lub napisz email pod jeden ze wskazanych adresów

GDZIE KUPIĆ