O firmie

O Firmie

Chantal to polska firma działająca w

branży kosmetycznej od 1989 roku.​

Od początku swego istnienia zajmuje się produkcją wysokiej jakości kosmetyków, opartych na własnych, oryginalnych recepturach, które powstają z uwzględnieniem najnowszych światowych trendów

Od początku lat dziewięćdziesiątych głównym kierunkiem rozwoju firmy stały się kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów. Chantal kładzie nacisk przede wszystkim na innowacyjność produktów, nowoczesny projekt opakowań, jak najlepszą relację jakości do ceny oraz szybkość reagowania na rynkowe tendencje i oczekiwania konsumentów.

Ofertę produktową firmy stanowią zarówno kosmetyki profesjonalne skierowane do salonów fryzjerskich pod marką PROSALON jak i te dedykowane na rynek detaliczny, oferowane w ramach serii Variete i Sessio.

Krajów eksportów
Produktów
+
Zadowolonych klientów

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych kosmetyki Chantal są nieustannie udoskonalane. Firma posiada własny dział badawczo-rozwojowy, gdzie powstaje większość innowacyjnych receptur oraz laboratorium, które sprawuje kontrolę nad jakością produktów trafiających do klientów. Dzięki tej dbałości, sztandarowa marka PROSALON jest dziś najmocniejszą polską marką w branży fryzjerskiej.

 

Profesjonalizm i zaangażowanie specjalistów pracujących w firmie powodują, że jej produkty sprzedawane są z powodzeniem nie tylko na rynku krajowym, ale eksportowane są również do ponad 25 krajów.

Chantal jako pierwsza polska firma kosmetyczna wdrożyła do produkcji w 2002 roku serię farb do włosów dla salonów fryzjerskich, a obecnie, również jako pierwsza firma tym razem już nawet w całej Europie Środkowej – keratynowy system do wygładzania włosów bez formaldehydu. Od 2007 roku firma posiada certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001.

 

Kosmetyki Chantal wielokrotnie zyskiwały uznanie w oczach organizatorów międzynarodowych imprez. W kolekcji firmy są zarówno wyróżnienia (Międzynarodowe Targi Gdańskie), jak i złote medale (Międzynarodowe Targi Poznańskie, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Fryzjerskiej w Dubaju - Emiraty Arabskie)